5 najlepszych odtwarzaczy filmów 2019 | Za darmo!

May 15, 2019 Category: , , Leave your thoughts

Jeśli poszukujesz najlepszego programu do odtwarzania filmów w systemie Windows to trafiłeś we właściwe miejsce. Specjalnie dla najbardziej wymagających fanów filmów w jakości Ultra HD, przygotowaliśmy ranking 5 najlepszych programów do odtwarzania plików wideo i audio dostępnych na rynku w roku 2019. Obok najbardziej pożądanych funkcji jakimi w większości są doskonała jakość obrazu, płynne odtwarzanie w jakości Ultra HD oraz szybka konwersja plików do popularnych formatów, każdy przyzwoity odtwarz multimedialny powinien być intuicyjny i łatwy w obsłudze.

Pytanie brzmi, jak i gdzie taki znaleźć?

Obecnie na rynku istnieje cały szereg odtwarzaczy wideo z przeróżnymi fukncjami, dlatego też wybranie tego najlepszego, optymalnego i jedynego w swoim rodzaju bywa niełatwym zadaniem. Jednak aby ułatwić ci podjęcie decyzji, w poniższm artykule zestawiliśmy i porównaliśmy ze sobą 5 najlepszych odtwarzaczy wideo oraz zaprezentowaliśmy absolutny hit roku 2019 jeśli chodzi o odwarzanie filmów.

Zainteresowany? Jeśli tak to przygotuj się na solidną porcję wiedzy i zaczynamy!

1. Splash 2.6.0

best video player 2019

Free video player 2019

Program Splash 2.6.1 jest niekwestionowanym zwycięzcą naszego rankingu wyróżniającym się bezkonkurencyjną jakością odtwarzanych obrazów w technologii Picture2 oraz bardzo rzadką, jak nie jedyną na świecie funkcją zaawansowanego upłynniania ruchu w technologii 4K.

free video player

Pierwsza wersja programu Splash pojawiła się na rynku w roku 2010 a program można było nabyć w dwóch wersjach: bezpłatnej lecz ograniczonej funkcjonalnie wersji Splash Light oraz pełnofunkcjonalnej wersji Splash Premium.
Początek roku 2019 okazał się jednak być przełomowym rokiem dla programu Splash, gdyż producent programu zdecydował się na zmianie modelu rozwoju produktu i od wersji 2.3.0 (luty 2019) program Splash stał się całkowicie bezpłatnym programem dostępnym dla każdego użytkownika zupełnie za darmo. Nowy, darmowy odtwarzacz filmów Splash 2.6.1, posiada wszystkie funckje programu Premium a ponadto szereg nowych funkcji oraz nowatorskich rozwiązań takich jak upłynnianie ruchu w 4K, automatyczna konwersja meteriałów wideo z SDR do HDR czy dość niespotykana opcja lektora napisów do fimów.

Splash to najszybszy odtwarzacz na rynku, którego uruchomienie zajmuje niecałą sukundę i już chwilę od startu można oglądać płynny i wyraźny obraz pełen żywych kolorów. Program umożliwia oglądanie telewizji DVB-T dzięki sprzętowej akceleracji kodowania wideo oraz łatwej nawigacji. Oprócz doskonałej jakości obrazu uzyskanej dzięki autorskiej technologii Picture2 (zaawansowany silnik przetwarzania obrazu), Splash wyróżnia się kompaktowym oraz intuicyjnym interfejsem użytkownika, który można kolorystycznie dostosować do własnych upodobań.

Program Splash jest również najlepszym wyborem jeśli chodzi o oglądanie telewizji cyfrowej przez internet.  Unikalne opcje polepszania obrazu takie jak upłynnianie ruchu, poprawa kolorów oraz jasności (HDR) sprawiają, że jest to program, który z pewnością warto mieć na swoim komputarze tym bardziej, że jest całkowicie bezpłatny.

A co jeśli chodzi o pozostałe opcje?

2. VLC media player

vlc

vlc media player

VLC to darmowy odtwarzacz typu open source, który jest na rynku od roku 1996. Posiada wiele ciekawych funkcji takich jak wsparcie dla wielu formatów wideo, możliwość dodania oraz pobrania napisów czy odtwarzanie obrazów w wysokich rozdzielczościach.

Odtwarzacz zajmuje mało miejsca, jest względnie łatwy w obsłudze oraz posiada zaawanasowane opcje polepszania obrazu i dźwieku. Minusem programu może być niezbyt nowoczesny interfest użytkownika, który zdecydowanie ustępuje miejsca stylowemu interfejsowi progrmu Splash.

3. PotPlayer

video player

Potplayer interface

Potplayer to kolejny odtwarzacz multimedialny, który zapewnia wysoką wydajność odtwarzania z minimalnym użyciem zasobów komputera. Ciekawą funckją jest obsługa okularów 3D, która umożliwia oglądanie filmów w trójwymiarze oraz obsługa OpenCodec, dzięki której użytkownicy mają możliwość dodawania dowolnych kodeków.

4. All Player

ALL Player obsługuje takie standardy wideo jak 4K, Ultra HD oraz WebM. Dodatkowo, ALL Player automatycznie pobiera dopasowane napisy w konretnym języku. Do dość niespotykanych fukcji należy automatyczne dopasowywanie oraz przekręcanie proporcji obrazów dla fimów, które zostały nakręcone telefonem komórkowym. Program może być również używany na tabletach i komórkach. Wśród dodatakowych cech programu ALL Player znajdują się: pełne wsparcie dla Windows 10, obsługa klawiatur multimedialnych, pilot do sterowania programem z telefonu komórkowego, obsługa za pomocą skrótów klawiszowych i wiele innych przydatnych funkcji. Mimo mnogości fukcji program nie jest bardzo trudny w obsłudze i posiada dość ciekawy i innowacyjny interfejs użytkownika.

5. DivX Player

Program DivX Player dostępny jest zarówna na platformę Windows jak i Mac. Pakiet oprogramowania zawiera DivX Player – odtwarzacz filmów z napisami, DivX Media Server – moduł do strumieniowania obrazu do urządzeń obsługujących DLNA czyli takich jak telewizory, Play Station, Xbox i inne. Program został ostatnio wzbogacony o funckję DivX To Go, która pozwala na automatyczne dostosowanie materiałów wideo do konkretnego urządzenia. Pakiet instalowany jest w trybie online.

 

Biorąc pod uwagę powyższe zestawienie, w dalszym ciągu numerem jeden pozostaja program Splash, który oferuje najwyższą płynność oraz jakość obrazu. Program jest bardzo intuicyjny w obsłudze, uruchamia się już sekundę po starcie i oferuje szereg innowacyjnych rozwiązań, w tym, zaawansowane upłynnianie ruchu oraz funkcje dostosowywania i poprawy obrazu. Przez wiele lat Splash był programem płatnym a od lutego 2019 jest to opcja zupełnie bezpłatna, tak więc życzymy udanego seansu!

Author: Mirillis Team

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *