Jak stać się Youtuberem – część 2

October 20, 2017 Category: , , , 1 Comment

W poprzedniej części “Jak stać się Youtuberem – część 1” omówiliśmy początki każdego Youtubera i wspomnieliśmy o rzeczach, które są absolutnie konieczne, aby rozpocząć nagrywanie własnych filmów wideo. Uwierzcie nam jednak, że przeszukaliśmy dokładnie YouTube’a w poszukiwaniu różnych kanałów z grami, aby zobaczyć “jak powinien wyglądać kanał gracza, aby zapewnić sobie sukces”.

Prawdę mówiąc, dobre umiejętności edycji wideo, a także dobry pomysł na kanał, nie gwarantuje, że nawet przybędzie nam 100 subskrybentów. Znaleźliśmy kanały, które zostały niezwykle zaprojektowane, z doskonałymi intro filmikami, intrygującymi miniaturami i całkiem dobrą treścią, ale nie mogły osiągnąć więcej niż 50 wyświetleń na film. W drugiej części mojego artykułu podam powody, dla których niektórzy użytkownicy YouTube nie mogą przekroczyć 100 subskrybentów i podać kilka wskazówek, aby przezwyciężyć te problemy.

1. Zrozumienie pozycjonowania w wyszukiwarce YouTube

Youtube nie jest równy dla każdego twórcy.

Podobnie jak Google, algorytm pozycjonowania YouTube uwzględnia twórców, którzy już potwierdzili, że są dobrym źródłem rozrywki dla odbiorców. Tak więc pierwsze filmy wideo, które pojawią się w wynikach wyszukiwania odbiorców docelowych, będą te, które należą do znanych już Youtuberów, którzy osiągnęli już pewną liczbę wyświetleń (nie mylić go z liczbą subskrybentów, ponieważ liczba subów nie musi oznaczać, że Twój kanał jest dobry).

Może to mieć miejsce nawet jeśli nie zawsze na swoim kanale opowiadają o tym samym co Ty.

Przez to właśnie, twoje filmiki wylądują na samym końcu listy wyszukiwania danego hasła. Zauważyliśmy ogromną popularność gry Minecraft, prostej gry survivalowej wydanej w 2011 roku i jej wpływ na nowych Youtuberów, którzy chcą nagrać własny Let’s play z tą grą. Tam właśnie zauważyliśmy, że im bardziej popularny, konkretny temat, tym zawsze trudniej jest znaleźć się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania.Nie ma znaczenia, jak “ładny” jest Twój kanał. Jeśli nikt nie może go zobaczyć, nikt też nie może go zasubskrybować.

Jak to obejść?

Prawdopodobnie najskuteczniejszą metodą jest sięganie poza YouTube. Internet jest pełen dedykowanych forów, w których możesz promować swój kanał, angażować się w dyskusje itd. Każda osoba którą zachęcisz do obejrzenia Twojego filmiku przyprowadzić kolejną, tworząc jakoby reakcję łańcuchową, która stale zwiększa oglądalność Twojego filmu wideo a jednocześnie poprawia pozycję wyszukiwania, gdy ktoś szuka zawartości zgodnej z Twoimi filmikami. Ponadto nie zapominaj o publikowaniu nagrań w dedykowanych sekcjach na Reddit. Obecnie Reddit jest jednym z najlepszych sposobów dzielenia się wszelkimi rodzajami informacji.

2. Wielotematyczny a monotematyczny content

Jeśli zdecydujesz się na kanał, w którym koncentrujesz się na dwóch odrębnych tematach, jest bardzo prawdopodobne, że nigdy nie urośnie. Jeśli zrobisz film o poławianiu a następny o ogrodnictwie, to najprawdopodobniej żaden z nich nie zostanie odpowiednio spozycjonowany. Zawsze lepiej skupiać się tylko na jednym temacie, niż tworzyć mieszaninę wszystkiego w jednym miejscu.

Różnorodność treści stają się możliwe, gdy przejdziesz przez pewną liczbę faktycznych widzów (znowu proszę nie mylić z subskrybentami). Wszystko zależy od tego, czy publiczność byłaby zainteresowana inną treścią. Trzeba po prostu zapytać wprost Twoich widzów i zobaczyć reakcję. Jednakże, jak już wspominaliśmy, zdecydowanie odradzam to z początku.

3. Clickbait’y – “jestem na nie!”

Wszystkie rodzaje mediów są pełne clickbait’ów

YouTube nie różni się w tym zakresie. Ludzie próbują przekonać innych do obejrzenia ich filmu, dając pozornie interesujący temat (oceniając po tytule). Bardzo często ten pomysł działa na niekorzyść, powodując niechęć, która zdecydowanie nie pomaga w pozyskiwaniu nowych widzów, ani też w pozycjonowaniu innych filmów. Jeśli chcesz, aby wideo o klęsce, która może wystąpić na naszej planecie, nigdy nie tytułuj swojego filmiku “Właśnie Nadchodzi Koniec Świata! Czy jest sens się chować?!”

Ponadto YouTube może ukarać Twój kanał za publikowanie treści, które nie są związane z jego tytułem (filmy, które podejrzanie szybko zyskują wyświetlenia, najprawdopodobniej są sprawdzane przez kogoś w YouTube, aby sprawdzić, czy nie zyskuje popularności dzięki clickbaitom lub innymi sposobom)

Choć obecnie wiele osób potrafi rozpoznać takie “przynęty”, to niektórzy szczerze wierzą, że to co właśnie klikną jest faktycznym obwieszczeniem tego co zawarte jest w tytule.

Oto trzy kolejne wskazówki dotyczące promocji kanału YouTube. Pamiętaj, że rozwijanie kanału jest wynikiem procesu, a nie tylko prostym monotonnym przesyłaniem filmików kilka razy w tygodniu. Będziesz popełniał błędy podczas tej podróży, ale jeśli wystarczająco poeksperymentujesz z Twoimi treściami, najprawdopodobniej odniesiesz sukces w tej dziedzinie.

W naszym następnym blogu poświęconego YouTube, możesz spodziewać się więcej informacji i powodów, dla których tak wielu Youtuber’ów rezygnuje z tworzenia treści tak szybko po ich rozpoczęciu.

 

Author: Mirillis Team

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 Comment