Jak zarabiać na YouTube

October 20, 2017 Category: , , , Leave your thoughts

Z pewnością, wielu z was marzy, aby tworzyć swój content na YouTube. Potrafić robić to, co się kocha jako swoją pracę – nie jest to łatwe, ale też nie jest niemożliwe. Dzisiaj podamy kilka wskazówek, które pomogą Ci spełnić Twoje marzenia 🙂

1. Jak włączyć funkcję zarabiania na kanale Youtube

Jeśli planujesz zarabiać w YouTube, najpierw musisz włączyć funkcję monetyzacji. Włączanie procesu monetyzacji oznacza umożliwienie YouTube umieszczania reklam w Twoim filmie (a jeśli nie masz jeszcze kanału YouTube, możesz nauczyć się tworzyć własny kanał i zostać wielkim Youtuberem jeśli przeczytasz nasze poprzednie artykuły).

Powinieneś mieć rozeznanie w kwestii, jaki typ kanału tworzysz. Kiedy w końcu zbudujesz kanał, następnym krokiem, który musisz zrobić, jest Włączenie Monetyzacji i rejestracja w Google AdSense. Aby umożliwić zarabianie, musisz uzyskać 10 000 wyświetleń. Może to wydawać się trudne na początku, ale po obejrzeniu kilku przewodników nie powinno to być tak trudnym zadaniem jak myślisz. Daj znać swojej rodzinie i znajomym o Twoim kanale YouTube, udostępniaj go na swoich profilach na Facebooku, Twitterze i Instagramie, co zwiększy szybkość uzyskiwania nowych wyświetleń!

Innym sposobem na zwiększenie liczby wyświetleń jest tworzenie popularnej treści. Sprawdź, jakie gry są dziś na topie i używając programu do nagrywania pulpitu i gier, twórz ciekawe treści. Jeśli jesteś muzykiem, to z pewnością powinieneś nagrywać covery piosenek gwiazd, i spróbować udostępnić swoje filmy na ich stronie Facebooka czy Twittera. Pamiętaj, aby opublikować tylko filmy spełniające kryteria monetyzacji .

Pamiętaj, aby regularnie wrzucać filmy na YouTube, co pomaga utrzymać odbiorców.

Po osiągnięciu 10000 wyświetleń Twój kanał zostanie automatycznie sprawdzony, a decyzja zostanie przesłana na Twojego e-maila. Niestety w niektórych krajach monetyzacja nie jest dostępna, ale nie martw się, istnieją inne sposoby zarabiania pieniędzy.

2. Recenzowanie

Ludzie często recenzują produkty, opisując co lubią, a czego nie w danym produkcie. Prawdopodobnie przeglądałeś te filmy, gdy chciałeś kupić nowe urządzenie lub produkt. To świetny sposób, aby dowiedzieć się więcej o produkcie, który chcesz używać, i jak to porównać z jego konkurencją.

Czy wiesz, że wiele osób decyduje się tworzyć wideorecenzje aby zarabiać?

Na pierwszy rzut oka wygląda to drogo i bardziej w stylu “przewodnik po wydawaniu pieniędzy”. Ale jako osoba początkująca możesz zacząć od sprawdzania niektórych gier lub bezpłatnego oprogramowania. Poproś producenta o przesłanie produktu bezpłatnie w celach testowych. Niełatwo przekonać firmy do podawania próbek (szczególnie jeśli Twój kanał jest mały), więc staraj się najpierw pozyskać swoich abonentów.

Poszukaj firm, które dostarczają bezpłatnych próbek twórcom treści YouTube. Znajdź produkty które mają już swoje recenzje w sieci czy na YouTube. Przejdź do filmu, który zwrócił Twoją uwagę i znajdź stronę producenta. Większość firm ma swój e-mail kontaktowy na swoich stronach internetowych lub ma formularz wiadomości, w którym można je przesłać. W wiadomości podaj link do swojego kanału YouTube, a jeśli już sprawdziłeś podobny produkt – link do wideo. Daje im to pojęcie, jak będzie wyglądać recenzja. Pamiętaj, aby napisać o potencjalnym zysku, jaki otrzymają z bezpłatnej próbki.

Zajmuje to dużo czasu, ale jeśli Twój kanał będzie stale zdobywać subskrybentów, wkrótce zaczniesz otrzymywać e-maile od innych firm z zapytaniami o promowanie swojego produktu. Teraz nadszedł czas, aby ustalić ceny i zarobić na promocji produktu!

3. Programy Partnerskie/Afiliacyjne

Istnieje wiele programów partnerskich, takich jak Go2arenaAmazon Affiliate.

Jednym z doskonałych przykładów jest Avangate. Jest to platforma umożliwiająca firmom zwiększenie sprzedaży produktów cyfrowych. Pozwala także innym osobom zarejestrować się na platformie jako partner i zapewnia prowizje za każdą sprzedaż, którą odnoszą.

Rejestracja na platformie Avangate jest prosta i prawie wszyscy mogą do niej dołączyć. Wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny i podać link do swojego kanału lub bloga – jeśli go nie masz, lepiej go stwórz. Avangate chce wiedzieć, gdzie produkty będą promowane. Aby spełnić kryteria Avangate, witryna nie może być w budowie. Sprawdź, czy link do witryny jest prawidłowy i czy jest zgodny z treścią Zasad rejestracji.

Po rejestracji uzyskasz dostęp do panelu. Teraz zaczyna się prawdziwa praca.

Po pierwsze, wybierz sprzedawcę i oprogramowanie które chcesz promować na swoim kanale YouTube.

Następnie wygeneruj link do sprzedaży produktu w panelu, a następnie użyj go, aby uzyskać prowizję od każdej sprzedaży. Gdy użytkownik podąża za linkiem lub banerem z witryny, Avangate śledzi identyfikator swojego partnera przez 120 dni kalendarzowych. Cztery miesiące podczas gdy jakiekolwiek zamówienie złożone przez tego samego użytkownika gwarantuje prowizję. Każdego miesiąca otrzymasz prowizję, którą przelewasz na swoją kartę debetową lub wysyłasz przelewem bankowym, lub na konto Paypal.

Avangate umożliwia także tworzenie rabatów. To świetny sposób, aby uzyskać lepszą reakcję wśród Twoich abonentów.

Możesz dołączyć naszego Programu Partnerskiego na Avangate i promować Action! – Program do Nagrywania Pulpitu 🙂

Czego nie robić

Są ludzie, którzy starają się zarabiać, poprzez linkowanie do stron które najpierw przekierowują ruch na witrynę gdzie trzeba obejrzeć reklamę, aby następnie dopiero móc otworzyć pożądaną stronę lub uzyskać plik do pobrania. Jest to często używane do łączenia nielegalnego oprogramowania i crack’ów. Jest to coś, co może zaszkodzić Twojemu kanałowi, i może zakończyć się ostrzeżeniem (które wyłącza Twoją monetyzację) lub zawieszeniem kanału.

Nie przesyłaj treści, które nie spełniają kryteriów zarabiania. Przykładowo: używanie muzyki, którą nagraliśmy z innego źródła, lub w filmie znajduje się przemoc lub nagość. Uważaj na przesyłanie różnych kompilacji filmowych utworzonych z innych filmów (nie należących do Ciebie). YouTube zachęca do wolności słowa, ale nie zezwala na treści, których głównym celem jest podżeganie do nienawiści wobec osób fizycznych lub grup.

Masz inne pomysły? Daj nam znać!  Pamiętaj, aby nas odwiedzić na Facebooku i Twitterze, aby być na bieżąco!

 

Author: Mirillis Team

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *