5 programów do nagrywania gier w 2018 | Nagrywanie gier

June 28, 2018 Category: , Leave your thoughts

W dzisiejszym świecie gry komputerowe są jedną z bardziej popularnych form spędzania czasu w sieci. Z roku na rok liczba aktywnych graczy jak i widzów rośnie a takie platformy jak Twitch.tv czy YouTube Gaming, przeżywają prawdziwe oblężenie.

Okazuje się, że samo granie w gry nie jest tak ekscytujące jak dzielenie się swoją rozgrywką z fanami przez internet. Obecnie coraz bardziej popularne staje się nie tylko same nagrywanie gier ale i strumieniowanie na żywo swojej rozgrywki bezpośrenio do sieci. Poszukując odpowiedniego narzędzia do przechwytywania wideo z gier warto zadać sobie pytanie – jakie funkcje powinien mieć dobry program do rejestrowania ekranu i filmów z gier?

Tak więc, dobre narzędzie do przechwytywania filmów z gier powinno nagrywać wideo w czasie rzeczywistym w rozdzielczości HD lub Ultra HD, generować małe rozmiary plików, być możliwie proste w obsłudze oraz w pakiecie umożliwiać użytkownikowi opcje otrzymania darmowej pomocy oraz technicznego wsparcia ze strony dewelopera.

Biorąc pod uwagę powyższe, przygotowaliśmy dla was zestawienie 5 programów do nagrywania gier, które porównaliśmy ze sobą pod względem jakości wideo, dostępnych funkcji i łatwości użycia.

#1. Action! 


Action! 3.0

Ocena użytkowników: 
ocena

 

 

Action! to najlepszy z dostępnych na rynku programów do nagrywania rozgrywki na PC w jakości Ultra HD z kamerą oraz audio. Jako program do nagrywania wideo z gier jest to w pełni funkcjonalne i najlepsze z możliwych rozwiązanie do przechwytywania obrazu wraz z dźwiękiem. Action! to nie tylko program do nagrywania gier i ekranu – program umożliwia również streaming na żywo do takich serwisów jak Twitch.tv, YouTube Gaming czy Facebook Live a to wszystko w jakości Full HD.

Zaletami programu są z pewnością:

+ Nielimitowany czas nagrywania
+ Wysoka jakość nagrań aż do 4K
+ Intuicyjne i łatwe w obsłudze funkcje streamingu live
+ Time-shift
+ Ikona HUD informująca o statusie nagrania wyświeltająca czas nagrania, liczbę klatek na sekundę, podgląd kamery internetowej czy natężenie mikrofonu
+ Podgląd kompozycji wideo na żywo

– Znak wodny w darmowej 30 dniowej wersji testowej

Recenzja programu Action!

Pobierz program Action!

#2. Fraps

fraps

Ocena użytkowników:

Fraps to jeden z pierwszych programów do nagrywania gier. Mimo iż lata świetności ma już za sobą, nadal może być wykorzystywany do prostego nagrywania rozgrywek z gier. Program charakteryzuje się dobrą jakością nagrań i posiada wbudowany licznik klatek na sekundę znajdujący się w prawym górnym rogu po uruchomieniu aplikacji. Program wykonuje również zrzuty ekranu w formacie BMP, JPG, PNG, lub TGA.

Zalety:

+ Wbudowany licznik klatek na sekundę
+ Funkcja monitorująca wydajność komputera
+ Zoptymalizowany pod graczy

– Duży rozmiar nagranych plików
– Ostatnia aktualizacja Listopad 2014

#3. Dxtory

Ocena użytkowników:

 

 

 

Dxtory to narzędzie przechwytujące wideo z aplikacji korzystających z bibliotek DirectX i OpenGL. Program nagrywa dźwięki z wielu źródeł i w porównaniu do innych programów tego typu, Dxtory umożliwia tworzenie wielu profili dla różnych gier, gdzie każda gra może posiadać zupełnie odmienne ustawienia. Pomimo niezbyt nowoczesnego i intuicyjnego interfejsu użytkownika, aplikacja spełnia podstawowe kryteria niezbędne do tworzenia dobrej jakości filmów z gier.

Zalety:

+ Tworzenie profili ustawień
+ Dobra jakość pliku wyjściowego
+ Tworzenie zrzutów ekranu

– Skomplikowana obsługa i konfiguracja
– Ostatnia aktualizacja Kwiecień 2017

#4. Wondershare Filmora Scrn

 

Ocena użytkowników:

 

Filmora Wondershare to program do nagrywania gier w jakość HD. Przyjazny użytkownikowi program z opcją darmowego pobrania oferuje zestaw funkcji umożliwiających bardzo prostą edycję nagranych plików z opcjami dodawania tekstu, strzałek, kształtów na ekranie komputera.

Zalety:

+ Łatwy w obsłudze interfejs użytkownika
+ Proste narzędzie do edycji

– brak opcji streamingu live

#5. Ezvid

Ocena użytkowników:

 

Ezvid to lekki program, którym można nagrywać zarówno ekran jak i gry komputerowe. Posiada wdubowany bardzo prosty edytor wideo lecz nie ma opcji streamingu live. Program umożliwia bezpośredni eksport nagrań do platformy YouTube jednak nie ma możliwości zapisania nagrania lokalnie. Czas nagrania ograniczony jest do 45 minut a podczas nagrań widoczny jest mały panel do sterowania programem, którego nie da się ukryć. Nagrywanie gier jest możlie tylko i wyłącznie w trybie okna co może być dość niewygodne dla użytkowników.

Zalety:
+ Łatwy w obsłudze
+ Prosty interfejs użytkownika

– Brak możliwości zapisu nagrania lokalnie

 

Podsumowując, jeśli chodzi o nagrywanie oraz streaming gier do sieci ważne jest aby wybrać najlepsze, dedykowane do tego narzędzie. Pomimo, iż liczba programów do nagrywania ekranu w roku 2018 znacznie wzrosła, program Action! ciągle pozostaje numerem jeden pod względem bezkonkurencyjnej jakości plików wyjściowych, łatwości użycia oraz dodatkowych opcji strumieniowania na żywo.

Author: Mirillis Team

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *