Najlepszy zestaw do live streamowania i nagrywania do 900zł

October 18, 2017 Category: , , , , Leave your thoughts

Każdy, kto jest zainteresowany nagrywaniem gier, samouczków, webinarów lub chciałby rozpowszechniać swoją działalność, musi wyposażyć swoje studio w kilka niezbędnych elementów, w zależności od wymagań, ponieważ sam dobry komputer może nie wystarczyć, aby zagwarantować Ci sukces. Obecnie konkurencja jest tak ogromna, że jakość nagranych filmów w kategoriach dźwięku i obrazu jest niezwykle ważna dla widzów, którzy mają nie jeden film do wyboru. Dlatego też przygotowaliśmy listę kilku elementów, które pomogą poprawić jakość Twoich filmów.

Mikrofony:

W zależności od potrzeb możesz byś zmuszony do kupna najlepszego mikrofonu lub najtańszej wersji budżetowej. Tak czy inaczej, kiedy już przeczytasz ten artykuł, zadecyduj sam, który mikrofon odpowiada Twoim wymaganiom. Na sam początek na liście znajdzie się najlepszy w naszej ocenie mikrofon:

 

Blue Yeti (Koszt: 550-600zł): Jest to chyba mikrofon niezbędny dla wszystkich, którzy chcą się rozwijać w dziedzinie nagrywania, szczególnie jeśli chodzi o live stream’y i samouczki, gdzie wymagane jest profesjonalne wyjaśnienie danego tematu. Nagrania z Blue Yeti w większości brzmią fantastycznie a ustawienie tego mikrofonu trwa kilka sekund. Jego wydajność w miejscach mniej sprzyjających nagrywaniu jest wystarczająco satysfakcjonująca. Wynika to z możliwości przystosowania mikrofonu.

O kształcie mikrofonu można powiedzieć, że jest dobry i nie zabiera przestrzeni biurka (która i tak już jest zapewne w większości zajęta).

Jakość dźwięku jest zdecydowanie czymś, z czego producenci Blue Yeti mogą być dumni. Chociaż większość mikrofonów musi znajdować się przy ustach aby brzmieć “w porządku”, z Blue Yeti można bezpiecznie umieścić mikrofon na boku i być pewnym, że jakość nagranego dźwięku jest nadal na najwyższym poziomie (podczas gdy inne mikrofony mogą już zniekształcać dźwięki). Ma to jednak swoje wady. Dla tych, którzy używają mikrofonu do gry, mikrofon ma tendencje do odbierania dźwięków z klawiatury, kliknięć myszki i innych niepożądanych dźwięków. Być może trzeba będzie umieścić pod mikrofonem coś, aby tłumiło te dźwięki (ponieważ gąbka umieszczona pod podstawką może nie wystarczyć)

Plusy:

 • Jakość adekwatna do ceny
 • Nie zajmuje dużo miejsca 
 • Zachowuje jakość dźwięku nawet w przypadku nagrywania z odległości

Wady:

 • Może złapać różne niepożądane dźwięki (kliknięcia myszy lub klawiatury)

 

 

Antlion Audio ModMic 4.0 (koszt: ~ 280zł): Ten mikrofon jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy nie chcą mikrofonu stojącego, który zajmuje tylko miejsce na biurku.

Mocowanie mikrofonu jest bardzo proste. Jedyne co musisz zrobić, to nałozyć specjalną taśmę na bok słuchawek, aby mikrofon magnetycznie przymocował się do odkrytej strony. Możesz bezpiecznie wyjąć mikrofon w dowolnym momencie, jeśli go w danym momencie nie potrzebujesz.

Choć jakość jest nieco gorsza niż w mikrofonie Blue Yeti, to nadal jest to o wiele lepsza alternatywa niż mikrofon wbudowany w słuchawkach.

Ze względu na to, że mikrofon znajduje się blisko ust, mogą wystąpić pewne nieprzyjemne dźwięki, takie jak oddychanie i syczenie. Może być to dla widzów nieco zniechęcające. Aby usunąć te dźwięki, być może trzeba użyć dodatkowego filtru. Jednak ModMic wykonuje świetnie się sprawuje w kwestii braku dźwięków z otoczenia, takiego jak dźwięki myszy i klawiatury.

Bardzo dobrze się sprawuje w sytuacjach gdy chcesz nagrywać filmy skryptowe, takie jak samouczki, ponieważ możesz zminimalizować oddech i syczenie, więc jakość jest ładniejsza. Podczas transmisji strumieniowej nie zawsze można kontrolować oddychanie lub sposób mówienia. Cena (w stosunku do jakości) jest na tyle przystępna, że nikt nie powinien przejść obojętnie obok tego mikrofonu.

Plusy:

 • Nie zajmuje miejsca na biurku
 • Dobra jakość w stosunku do ceny
 • Brak dźwięków tła

Wady:

 • Do prawidłowego usytuowania mikrofonu potrzebujesz słuchawek

 

Kamerki internetowe:

Jeśli chodzi o kamerę internetową, możesz potrzebować czegoś odpowiedniego do tworzenia różnych dzienników w sieci, webinarów i live stream’ów. Oczywiście istnieje wiele drogich kamerek, które mogłyby znajdować się na liście, ale skupimy się na dwóch, które naszym zdaniem należą do najbardziej popularnych, a zatem są przydatne do celów nagrywania.

 

Logitech C920 (koszt ~ 280zł):

Dzięki doskonałej rozdzielczości 1080p i niewiarygodnym polu widzenia z wyostrzonym obrazem, ktoś może powiedzieć, że ten model może być normalną kamerą do nagrywania (poza faktem, że nią nie jest).  

Jest to prawdopodobnie jeden z najlepszych modeli, jeśli masz ograniczone oświetlenie w pomieszczeniu, ponieważ ta kamera świetnie nagrywa obraz przy mniejszym świetle. 

Czas reakcji na zmianę ostrości jest bardzo krótki. Całkowity brak rozmycia na zdjęciu nawet przy szybkich ruchach rękoma.

C920 jest wyposażony w automatyczną regulację obrazu, która świetnie działa w zmieniających się warunkach oświetleniowych.

Chociaż kąt przechwytywania obrazu jest uznawany za jego zalete, podobnie też można uznać, że jego wadą jest fakt, że opcje facecam podczas transmisji na żywo sprawiają, że użytkownik przedstawiony jest w nadmiernej miniaturce (w stosunku do reszty obrazu na kamerce). Z oprogramowaniem Logitech można przybliżyć obraz, aby dokonać niezbędnych zmian. Nie martw się – jakość nie spadnie znacząco.

 

Plusy:

 • Najlepsza kamera internetowa dostępna w tym przedziale cenowym
 • Świetna jakość nawet przy niewystarczającym świetle
 • Bardzo dobry focus (brak rozmycia)

Wady:

 • Aby uzyskać dodatkowe funkcje, musisz ręcznie zainstalować oprogramowanie Logitech

 

Microsoft LifeCam HD-3000 (koszt: ~ 60-100zł): najlepszy wybór dla osób, które mają ograniczony budżet lub niekoniecznie potrzebują doskonałej kamerki internetowej.

Jeśli chodzi o instalacje kamerki, to po podłączeniu jej do komputera wszystko jest gotowe do użytku. Usytuowanie kamerki na monitorze nie powinno stanowić problemu. Generalnie rzecz mówiąc, kamerka internetowa jest przyjazna dla użytkownika z wieloma usprawnieniami, które możemy przypisać temu modelowi.

Całkiem dobrze sprawuje się także oprogramowanie do kamerki, które zresztą automatycznie jest instalowane na systemie po podłączeniu. W pewnych warunkach może zmagać się z dostosowaniem balansu bieli, ale poza tym, wszystko wydaje się być ustawione poprawnie. Dla tych, którzy wolą robić rzeczy samodzielnie, można wyłączyć automatyczne dostosowywanie obrazu, aby uniknąć niedogodności.

Mimo że LifeCam HD-3000 nijak się ma do Logitech c920, to ze względu na cenę jest zdecydowanie dobrą kamerką startową dla każdego zaczynającego dopiero live streamera lub vloggera.

Plusy:

 • Bardzo tani
 • Dobra jakość
 • Plug-&-Play.Oprogramowanie instaluje się automatycznie i wykonuje całą pracę dla Ciebie
 • Przyjazny dla użytkownika i elastyczny kształt

Wady:

 • Znacznie gorszy obraz w słabo oświetlonych miejscach

Wnioski

Dzięki stałemu wzrostowi popularności nagrywania wideo i streamowania, należy pamiętać, że sprzęt stanowi integralną część Twoich filmów wideo. Dzięki wysokiej jakości dźwięku i obrazowi w kamerze możesz mieć pewność, że ktoś pozostanie dłużej na Twoim kanale, aby dowiedzieć się, o czym on jest. Jeśli chodzi o nagrywanie filmików, to Twoje samouczki mogą brzmieć profesjonalnie, z wyraźnym dźwiękiem i dobrym obrazem tego, co chcesz pokazać swoim widzom.

 

Pamiętaj także, że nagrywanie ekranu , kamery internetowej i mikrofonu jest zawsze bez skazy dzięki Mirillis Action!

Author: Mirillis Team

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *