Zdalny pulpit – jak połączyć się zdalnie z komputerem krok po kroku

March 13, 2023 Category: Leave your thoughts

Zdalny pulpit, czyli łączenie się na odległość z komputerem za pomocą innego komputera lub urządzenia mobilnego, stał się nieodłącznym elementem naszych czasów. Poszukując programu do zdalnego dostępu stawiamy przede wszystkim na wydajność, łatwość użycia, bezpieczeństwo oraz cenę. Biorąc pod uwagę powyższe kryteria, postanowiliśmy przygotować artykuł w którym zaprezentujemy całkowicie innowacyjny i niespotykany dotąd na polskim rynku program do zdalnego dostępu, który nie tylko łączy w sobie wszystkie wyżej wymienione cechy, ale jest też całkowicie za darmo dla użytkowników niekomercyjnych.

W poniższym wpisie opowiemy o tym:

1. Jak krok po kroku uruchomić pulpit zdalny za pomocą innego komputera lub urządzenia z systemem Android

2. Jak sterować zdalnym pulpitem z telefonu komórkowego lub innego urządzenia z systemem Android

3. Jak w bezpieczny sposób uzyskać dostęp oraz udzielić dostępu do komputera innym użytkownikom.

4. Kto może korzystać z darmowej aplikacji Remotly Zdalny Pulpit

5. Rozwiązania Remotly Zdalny Pulpit dla użytkowników komercyjnych jako alternatywa programu TeamViewer – popularnej aplikacji do zdalnego dostępu

Program o którym mowa powyżej to Remotly – aplikacja do zdalnego pulpitu, która wyróżnia się nadzwyczajną jakością połączenia. Jeśli więc nie chcesz tracić czasu na programy, które spowalniają twoją pracę, zawieszają się, bądź przerywają połączenie w kluczowych momentach, a do tego są kosztowne, zainstaluj Remotly. Aplikacja ma praktycznie zerowe opóźnienie w związku z czym używając zdalnego pulpitu z innego komputera lub telefonu, odnosi się wrażenie, że komputer, do którego połączyliśmy się zdalnie znajduje się przed nami.

Remotly – interfejs użytkownika

Aplikację można pobrać i zainstalować na komputer PC ze strony https://remotly.com/pl/pobierz natomiast aplikację mobilną należy pobrać ze sklepu z aplikacjami Sklep Play: otwieramy Sklep Play na telefonie lub tablecie, wpisujemy w wyszukiwarkę Remotly Zdalny dostęp, klikamy zainstaluj a następnie otwórz. Po otwarciu aplikacji należy utworzyć konto i zalogować się tymi samymi danymi na obydwa urządzenia (telefon-komputer, lub komputer-komputer). To wszystko, jeśli nie masz czasu czytać artykułu poniżej, wystarczy, że będziesz postępował zgodnie z instrukcjami w aplikacji.

Jeśli jednak masz chwilkę aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat aplikacji Remotly, poniżej przedstawiamy instrukcje tego w jaki sposób połączyć się do komputera zdalnie za pomocą aplikacji zdalny pulpit Remotly krok po kroku.

1. Jak krok po kroku uruchomić pulpit zdalny za pomocą innego komputera lub urządzenia z systemem Android

Aby połączyć się zdalnie z komputerem, zainstaluj aplikacje Remotly na obu urządzeniach (zarówno na urządzeniu do którego chcesz uzyskać dostęp zdalny jak i na komputerze lub telefonie komórkowym z systemem Android, z którego będziesz zarządzał dostępem).
Do komputera możemy połączyć się za pomocą innego komputera lub telefonu.

Konfiguracja: zdalny pulpit komputera PC z innego komputera PC.
Kliknij w link i zainstaluj na obu komputerach jedną z poniższych wersji REMOTLY NA PC. Różnica między wersjami została wyjaśniona pod obrazkiem.

Zdalny pulpit

Jeżeli potrzebujesz jednorazowej pomocy, możesz zainstalować wersję przenośną (portable), w tej wersji program zajmuje minimalną ilość miesjca na komputerze. Po pobraniu ze strony i uruchomieniu wersji przenośnej, jest ona wypakowywana do pamięci i po zakończeniu korzystania z programu, usuwana z pamięci w celu zaoszczędzenia zasobów komputera.
Z kolei wersja z instalatorem jest szybsza w użyciu po pierwszej instalacji, ponieważ nie wymaga za każdym razem czasochłonnego wypakowywania skompresowanych plików.

Po pobraniu i instalacji aplikacji na komputer, utwórz konto, kliknij w link weryfikacyjny, który został wysłany na twojego maila i zaloguj się do aplikacji na obydwa urządzenia używając tych samych danych.

Tych samych danych używamy aby zalogować się do panelu administratora na stronie www.remotly.com/pl.

Zdalny pulpit Remotly panel administratora

Konfiguracja: zdalny pulpit komputera PC z telefonu z systemem Android.
Na komputerze zainstaluj jedną z wersji REMOTLY NA PC. Pobierz ją klikając w link.
Następnie na telefonie komórkowym wejdź w aplikacje Sklep Play, wyszukaj i zainstaluj aplikację Remotly | Zdalny Dostęp.

Po instalacji, kliknij na telefonie przycisk “Otwórz”. Na ekranie pojawi się krótki instruktaż. Po przeczytaniu informacji zamknij okienko klikając w “x” w prawym górnym rogu. Pojawi się ekran logowania do zdalnego dostępu. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem i jeszcze nigdy nie używałeś aplikacji Remotly, kliknij “Załóż nowe konto”.

Kliknij link weryfikacyjny wysłany na podanego maila i zaloguj się do aplikacji. Następnie otwórz aplikacje Remotly na komputerze i zaloguj się za pomocą tych samych danych. Z chwilą zalogowania się do aplikacji na komputerze, na telefonie pojawi się informacja przy nazwie urządzenia “Gotowy do połączenia”. Kliknij w nazwę urządzenia aby połączyć się zdalnie z twoim komputerem przez telefon. Po chwili na ekranie telefonu zobaczysz ekran swojego komputera. Gratulacje! Właśnie uzyskałeś zdalny dostęp do swojego komputera za pomocą telefonu. Teraz masz dostęp do wszystkich plików i całej zawartości swojego komputera, którym możesz sterować za pomocą telefonu. W czasie używania Remotly, ramka na ekranie komputera zaświeci się na żółto.

2. Jak sterować zdalnym pulpitem z telefonu komórkowego lub innego urządzenia z systemem Android

Sterowanie zdalnym pulpitem z telefonu jest bardzo proste, jednak może wymagać krótkiego wyjaśnienia. Przy pierwszej próbie powiększenia obrazu, na ekranie telefonu pojawi się poniższy komunikat:

Sterowanie zdalnym pulpitem z telefonu

Jest to krótki instruktaż, który wyjaśnia jak działa sterowanie ekranem komputera zdalnie z telefonu bądź innego urządzenia z systemem Android.

Ekran sterowania dzieli się na dwie części: lewą i prawą. Po stronie lewej przesuwamy powiększony obraz, natomiast strony prawej używamy aby przesunąć kursor myszy.

Po przeczytaniu instrukcji nie zapomnij kliknąć w okienko “Nie pokazuj ponownie”, tak aby komunikat nie wyskakiwał za każdym razem, gdy chcemy powiększyć ekran lub przesunąć coś na ekranie komputera.

Jeśli chcesz przerwać połączenie za pomocą telefonu, możesz zrobić to na dwa sposoby. Kliknąć na zdalnym pulpicie na ekranie telefonu “Zatrzymaj połączenie” lub rozwinąć menu Remotly na telefonie i kliknij “Rozłącz”.

3. Jak w bezpieczny sposób uzyskać dostęp oraz udzielić dostępu do komputera innym użytkownikom.

Aby zaprosić innych użytkowników do swojego zdalnego pulpitu należy w interfejsie aplikacji na komputerze kliknąć w ikonkę “Zaproszenia”.

Następnie kliknąć znak “+” aby zaprosić użytkownika. Tworząc zaproszenie możemy zaprosić użytkownika tylko do oglądania naszego ekranu lub możemy udzielić pozwolenia na sterowanie ekranem zdalnie. W okienku zaproszenia możemy również ograniczyć czas dostępu. Na koniec wpisujemy email osoby, której chcemy udzielić zdalnego dostępu i klikamy “Utwórz nowe zaproszenie”. Zaproszony użytkownik musi zalogować się do aplikacji Remotly na swoim urządzeniu i wybrać z listy urządzeń twoje urządzenie aby się z nim połączyć. W każdej chwili możesz odłączyć użytkownika z poziomu interfejsu, klikając w znak “x” znajdujący się przy emailu użytkownika w zakładce “Zaproszenia”.

Teraz już wiesz jak połączyć się z zdalnie z twoim komputerem za pomocą innego komputera lub telefonu oraz jak zaprosić innych użytkowników do twojego zdalnego pulpitu. Teraz powiemy kilka słów o tym dla kogo przeznaczona jest darmowa aplikacja Remotly pulpit zdalny.

4.Kto może korzystać z darmowej aplikacji Remotly Zdalny Pulpit

Z darmowej aplikacji Remotly może korzystać każdy użytkownik domowy. Wersje komercyjne aplikacji Remotly, tj. Remotly dla firm, organizacji rządowych, korporacji, instytucji publicznych i innych podmiotów komercyjnych znajdują się pod poniższym linkiem.

Dzięki aplikacji Remotly, możemy połączyć się z każdym komputerem z systemem Windows z dowolnego miejsca na świecie. Zdalny pulpit jest używany nie tylko po to aby uzyskać szybki dostęp do zawartości własnego komputera, ale również do zdalnej pomocy innym. Załóżmy, że nasz znajomy ma problem z obsługą nowego programu na swoim komputerze i prosi nas o pomoc. Wysyła nam zaproszenie do swojego zdalnego pulpitu przez aplikację Remotly, a my dzięki temu możemy wyjaśnić mu wszystko krok po kroku pokazując działanie programu. Podczas używania Remotly, możemy używać mikrofonu i udzielać instrukcji głosowych w czasie rzeczywistym oraz rozmawiać z drugim użytkownikiem. Zdalny dostęp do komputera pozwala zaoszczędzić czas, a w przypadku instytucji komercyjnych również pieniądze. Remotly jest bardzo konkurencyjnym rozwiązaniem dla popularnego programu TeamViewer, gdyż oferuje bardzo przystępną cenę za te same rozwiązania i lepszą jakość.

5. Rozwiązania Remotly Zdalny Pulpit dla użytkowników komercyjnych jako alternatywa dla TeamViewer’a – popularnego programu do zdalnego dostępu

Jeśli zależy ci na zmniejszeniu wydatków w swojej firmie, sprawdź rozwiązania Remotly Zdalna Pomoc dla firm. Obecnie można zainstalować wersję testową i sprawdzić działanie programu w swojej firmie. Uwagi oraz pomysły na rozwój programu można zgłaszać bezpośrednio do producenta, gdyż aplikacja Remotly jest stale ulepszana aby zapewnić użytkownikom najwyższą jakoś usług.

Jeśli więc szukasz optymalizacji kosztów w swojej firmie, może nie warto przepłacać?

Po więcej informacji kliknij https://remotly.com/pl/plany

Author: Mirillis Team

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *