Jak utworzyć raport DirectX

October 23, 2017 Category: , , Leave your thoughts

Czym jest raport DirectX Diagnostic Report?

Jeśli spędzasz trochę czasu pracując przed komputerem, możesz natrafić na narzędzie diagnostyczne DirectX lub Dx diag. Możliwym jest, że nie wiesz, co ten program robi i do może być przydatny. DirectX początkowo był programowym rozwiązaniem przeznaczonym dla systemu Windows 95, które zapewniało, że gry i inne media będą działać skutecznie. Jest on wykorzystywany przez firmę Microsoft do dnia dzisiejszego.

Prostszymi słowy, Program DirectX jest używany podczas obsługi multimediów w systemie Windows. Określenie to odnosi się do zbioru interfejsów programowania aplikacji, które działają razem, gdy próbujesz coś zrobić, które obejmuje różne rodzaje mediów, takie jak filmy wideo lub gry komputerowe. Zapewnia to, że programy mają dostęp do wszystkich ważnych mediów, zapobiegając różnym błędom. Na przykład, gdy Twoja najnowsza gra komputerowa uruchamia się i zaczyna działać, przesyła informacje z karty graficznej oraz karty dźwiękowej i obie muszą być w pełni sprawne, aby gra działała poprawnie.

Narzędzie diagnostyczne udostępnia wiele typów informacji dotyczących DirectX i odpowiednich interfejsów, co pozwala sprawdzić, dlaczego nie dana rzecz działa, oraz pomaga rozwiązywać problemy.

Dlaczego potrzebuję raportu Dx Diag?

Raport diagnostyczny Dx jest bardzo przydatny, gdy sprawy zaczynają przybierać złe obroty, szczególnie jeśli chodzi o aplikacje które musisz uruchomić. Pomoże to przetestować różne funkcje i spojrzeć na obszary, w których mogą pojawić się problemy. Na przykład, jeśli problem, z którym się spotkasz, spowodowany jest problemem z dźwiękiem, raport Dx Diag jest jednym z najlepszych sposobów skutecznego diagnozowania tego zjawiska i sprawdzenia, gdzie twój system audio zawodzi.

 

Jak korzystać z diagnostyki DirectX w systemie Windows?

Uzyskiwanie dostępu do programu diagnostycznego jest proste: klikając menu Start , wpisując ” dxdiag “, a następnie naciskając klawisz Enter, okno powinno się od razu pojawić.

 

Po pierwszym otwarciu zostaniesz zapytany, czy chcesz sprawdzić, czy sterowniki wideo zostały podpisane przez firmę Microsoft; dobrze kliknąć tutaj tak , ponieważ nie wprowadzi to żadnych zmian. Zostanie wyświetlone okno dialogowe z kartami, które umożliwia kliknięcie opcji takich jak wyświetlanie, dźwięk i inne.

Dx diag report Windows 10

Korzystając z nich, powinieneś być w stanie uzyskać szczegółowe informacje o systemie i zdiagnozować problemy, które znajdują się na komputerze. Możesz kliknąć, aby przetestować różne obszary, a system wyszuka problemy i poinformuje Cię, czy znaleziono jakieś problemy i błędy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jakie problemy można rozwiązać dzięki DX Diag. Report?

Raport Dx Diag został zaprojektowany, aby pomóc w znalezieniu problemów z programami przy użyciu multimediów.Problemami mogą być: dźwięk, grafika, lub cokolwiek innego. Ponieważ obejmuje tak szeroki zakres rzeczy, w tym sprzęt i sterowniki , może być niezwykle przydatny w diagnozowaniu wszelkich problemów związanymi z programami multimedialnymi i mogą informować, czy jest to wina sprzętu czy też błąd oprogramowania , więc nie tracisz czasu i pieniędzy na wymianę części, gdy oprogramowanie jest winny lub na odwrót.

 

Author: Mirillis Team

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *